Φουτσαλ : Ανορθωση vs Eλπιδα 7-2 (pics&video)

Με νίκη επέστρεψε στην έδρα της η ομάδα μας που νίκησε την Ελπίδα Αστρομεριτη με 7-2. Η νίκη αυτή ήταν η μεγαλύτερη σε έκταση νικη για φέτος για την Ανόρθωση και συνδυάστηκε και με πολύ καλή εμφάνιση.

Η ομάδα μας έδειξε από την αρχή τη ήθελε απο το παιχνίδι αφού μπήκε πολύ δυνατά στο παρκέ και από τα πρώτα λεπτά έχασε αρκετές φάσεις για γκολ.
Το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε ο Xαρή και μετά απο λίγα λεπτά ο Σταυρος.Στ έκανε το 2-0. Η ομάδα μας συνέχισε να φτιάχνει ευκαιρίες και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου προηγείτο με 3-0 με γκολ του Χαρή.
Το δεύτερο μέρος ήταν συνέχεια του πρώτου με την Ανόρθωση να σκοράρει και πάλι αυτή την φορά με τον Θεριστή κάνοντας το 4-0.
Ο Σταυρος Ζάος έκανε το 5-2 μετά απο ωραία ενέργεια του Δημητρίου. Το 6-2 ήρθε απο τον αρχηγό του τμήματος Μαμα.Α ενώ το 7-2 έκανε ο Πανικκος.

Χρόνο συμμετοχής πήραν οι Φόκου και Νικολάου που επέστρεψαν σήμερα μετά απο πολύμηνη απουσία λόγο τραυματισμού.
Θέλουμε να ευχαριστησουμε τους φίλους που ήταν και σήμερα στο κλειστό για να εμψυχώσουν το τμημα.