Φούτσαλ : Aνορθωση vs ΑΠΕΠ Πελενδριου 9-1 (pic)

Νίκη για την ομάδα μας με 9-1 επί της ΑΠΕΠ Πελενδρίου με 9-1. Αυτή ήταν και η όγδοη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας .

Με το ξεκίνημα του αγώνα η ομάδα μας πίεσε ψηλά και έχασε 2-3 καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.Σε όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους η Ανόρθωση συνέχισε να πιέζει ψηλά τον αντίπαλο και η λήξη του ημιχρόνου βρήκε την ομάδα μας να κερδίζει με 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φουτσαλιστές μας δεν χαλάρωσαν καθόλου πάρα το υπέρ τους αποτέλεσμα δείγμα και ότι σκόραραν μέχρι την λήξη του αγώνα άλλα 6 γκολ.
Για την ομάδα μας σκόραραν από τρία γκολ οι Θεριστής και Ανδρέου, ενώ από ένα γκολ πέτυχαν οι Δημητρίου, Χαρή και Αποστόλου.

Ο επόμενος αγώνας για το τμήμα μας είναι την ερχόμενη Πέμπτη (28/11/2013) απέναντι στον Σταυραετό Αγλαντζιάς.