Δηλωσεις για το Ανορθωση - ΑΕΚ κυπελλο

Tην άποψη ότι αν η ομάδα του μπορούσε να πετύχει το κάτι παραπάνω στην τελική πάσα τότε θα μπορούσε να δημιουργήσει πολλά προβλήματα στην ΑΕΚ εξέφρασε στη συνέντευξη Τύπου του αγώνα ο προπονητής της Ανόρθωσης, Ζόρζε Κόστα, που τόνισε επίσης την ευχαρίστησή του για την εικόνα της ομάδας του.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι. Επίσης συμφωνώ με το συνάδελφο ότι μετά το 1-0 η ΑΕΚ είχε ευκαιρίες για να κάνει το 2-0. Εμείς μπορεί να μην είχαμε τις πολύ καθαρές ευκαιρίες για να σκοράρουμε αλλά για πολύ ώρα παίζαμε μέσα στα τετράγωνα της ΑΕΚ. Αν είχαμε το κάτι παραπάνω στην τελική πάσα θα μπορούσαμε να δημιουργήσουμε πολλά προβλήματα στον αντίπαλο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος,. Προσπαθήσαμε και στα 90 λεπτά, τρέξαμε, παλέψαμε και όταν οι παίκτες δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό πρέπει να τους δώσουμε τα συγχαρητήρια μας. Αυτό ήταν το πρώτο ημίχρονο και έχουμε ένα δεύτερο παιχνίδι σε 15 μέρες. Θέλω να ευχαριστήσω όλους τους ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν και των δυο ομάδων γιατί σήμερα είδαμε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι».