Πετόσφαιρα : Αναγέννηση vs Aνόρθωση 1-3

Δραματικό ματς έγινε και στην Δερύνεια όπου η ΑΝΟΡΘΩΣΗ κατάφερε να επιβληθεί με 3-1 σετ της Αναγέννησης και να είναι πλέον μόλις ένα βαθμό μακριά από την κορυφή.

Το πρώτο σετ πήρε η Αναγέννηση με 25-18, απάντησε η ΑΝΟΡΘΩΣΗ κερδίζοντας το δεύτερο με 25-19. Στο τρίτο σετ η Αναγέννηση προηγήθηκε με 24-23. Η ΑΝΟΡΘΩΣΗ ισοφάρισε 24-24 και στη συνέχεια ο προπονητής της Αναγέννησης δέχθηκε κόκκινη κάρτα που αυτόματα έφερνε την ΑΝΟΡΘΩΣΗ προηγούμενη 25-24. Πλην όμως το ματς συνεχίστηκε χωρίς να καταγραφεί ο πόντος λανθασμένα και η Αναγέννηση κέρδισε δύο πόντους και το σετ έδειχνε να λήγει 26-24. Όμως οι διαμαρτυρίες που ακολούθησαν και μια μικρή διακοπή έφεραν την συνέχεια του ματς στο 26-25 για να καταφέρει η ΑΝΟΡΘΩΣΗ να κερδίσει το σετ με 31-29 σε 46 λεπτά αγώνα.
Στο τέταρτο σετ που διεξήχθη κάτω από συνεχείς διαμαρτυρίες η ΑΝΟΡΘΩΣΗ επικράτησε με 25-21 και πήρε την νίκη με 3-1 και τρείς πολύτιμους βαθμούς.