Την ξελάσπωσε ο Σισσέ των φτωχών

Δεύτερη νίκη σε τρεις αγώνες για την Ανόρθωση η οποία έφτασε τους επτά βαθμούς. Στον πρώτο της φετινό αγώνα στο "Αντώνης Παπαδόπουλος" η Ανόρθωση νίκησε με 1-0 τον Άρη αφήνοντας τον στον 1 βαθμό. Ο Σισέ πέτυχε το νικητήριο στο 60ο λεπτό.

Η Ανόρθωση κυριάρχησε στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της, με τον Άρη για την 3η αγωνιστική και παρότι μπορούσε να «καθαρίσει» πιο εύκολα το ματς, επικράτησε με το στενό 1-0.

«Χρυσός» σκόρερ για τους κυανόλευκους ο Σεκού Σισέ στο 60', ενώ ξεχώρισε με την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο ο Αμπντουλάγιεφ, που πέρασε ως αλλαγή.

Η ομάδα της Αμμοχώστου έφτασε τους 7 βαθμούς παραμένοντας αήττητη στην κορυφή μετά το πέρας των τριών πρώτων αγωνιστικών, ενώ οι λεμεσιανοί δέχθηκαν τη δεύτερη τους ήττα κι έμειναν στον έναν βαθμό.