Ανορθωση vs ΑΠΟΕΛ 2-1 (pics&video)

Mε νικη έκλεισε τη χρονιά η Ανόρθωση, η οποία επικράτησε του ΑΠΟΕΛ με 2-1.Ο Μπαράκ Ιντζχάκι σκόραρε δύο φορές, ενώ για τον ΑΠΟΕΛ ο Μαντούκα. Και οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής των Χιώτη και Γκάλαμαζ.

Η Ανορθωση είχε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο και πειρε προβάδισμα στο σκορ με τον Κάλβο να κανει ωραία κίνηση και έδωσε την μπάλα στον Ιντζχάκι, ο οποίος εκανε το 1-0.
Η ομαδα μας είχε την ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο να πετύχει και αλλα γκολ αλλα εχασε σημαντικές ευκαιρίες για να "σκοτωσει" το ματς.
Το δευτερο γκολ ηρθε στο 72’ οταν ο Χιώτης ανέτρεψε τον Ρέζεκ ο ρεφ εδωσε πεναλτι  ο Οκκάς ανέλαβε την εκτέλεση, ο Κίσσας απέκρουσε όμως στην επαναφορά ο Ιντζχάκι εκανε το 2-0.
Το ΑΠΟΕΛ μειωσε στο  87’ ο Μαντούκα εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Μπιντόν σε ανατροπή του από τον Γκάλαμαζ.

11αδα: Βαλβέρδε, Άντιτς, Κόλιν, Ζόρζε, Γκάλαμαζ, Λαμπάν, Κάλβο (65’ Οκκάς), Οχαγιόν, Ρονκάτο (92’ Λοιζίδης), Ιντζχάκι (86’ Οικονόμου), Ρέζεκ.

Κίτρινες: Ζόρζε
Κόκκινες: Γκαλαμαζ