Δηλώσεις ΑΕΛ - ΑΝΟΡΘΩΣΗ

Διαβαστε τις δηλωσεις του Αντρε Πάους μετα την αναμετρηση με την ΑΕΛ στην Λεμεσο...

Αναλυτικα...

«Συγχαρητήρια στην ΑΕΛ για την νίκη της. Αν δούμε το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, θα δούμε πως δεν ελέγχαμε το παιχνίδι.

Η ποιότητα των ποδοσφαιριστών είναι αύτη που θα καθορίσει το αποτέλεσμα και η κατοχή της μπάλας για να δημιουργήσουμε τις ευκαιρίες.

Στο πρώτο ημίχρονο προσπαθήσαμε να τους εκπλήξουμε αλλά δεν τα καταφέραμε. Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε άσχημα με το 2-0. Μεταξύ του 2-0 και του 3-1 ήμασταν πιο καλοί, φτιάξαμε ευκαιρίες αλλά αυτό που μετράει στο ποδόσφαιρο είναι να σκοράρεις τέρματα και αυτό δεν το κάναμε.

Το ποσοστό της κατοχής που είχαμε ήταν περισσότερο από αυτό της ΑΕΛ. Το συμπέρασμα από αυτή την βραδιά είναι να μάθουμε για τις αντεπιθέσεις όπως το έπραξε η ΑΕΛ».