Πήρε μια πρώτη γεύση...(videos)

Μια πρώτη εικόνα για τη νέα Ανόρθωση που θέλει να δημιουργήσει είχε την ευκαιρία να εξασφαλίσει ο Αντρέ Πάους στο σημερινό φιλικό απέναντι στην Αμαθούς Αγιού Τύχωνα, που ήταν περισσότερο ξεμούδιασμα από τις δυνατές διπλές προπονήσεις της ομάδας το τελευταίο διάστημα στις Πλάτρες.

Λόγω της τεράστιας διαφοράς ανάμεσα στις δύο ομάδες, δεν μπορούν να εξαχθούν ασφαλή συμπεράσματα για οτιδήποτε, με την "Κυρία" να σημειώνει όλα τα τέρματα της στην επανάληψη και να παίρνει μια άνετη νίκη με σκορ 6-0.

Στους νεοφερμένους Κόπριβετς, Βίκτορ, Εντλόβου δόθηκε ο απαιτούμενος χρόνος συμμετοχής, αλλά θα χρειαστεί να έχουν και την απαραίτητη πίστωση για να αποδείξουν τι πραγματικά αξίζουν, ενώ από τους παλιούς μοιράστηκαν οι ρόλοι προκειμένου να διαπιστωθεί σε πιο βαθμό μπορούν να ανταποκριθούν.

Όσον αφορά τους σκόρερ, για την ομάδα του Αντρέ Πάους πέτυχαν τέρματα οι Μακρής στο 56’ και 90’, Αβραάμ στο 68’ με πέναλτι και στο 69’, Μαραγκός στο 76’ επίσης με πέναλτι, ενώ στο 58’ σημειώθηκε αυτογκόλ.

Η αρχική 11άδα της Ανόρθωσης: Κόπριβετς, Βίκτορ, Εντλόβου, Λοϊζίδης, Χόλγκερσον, Λαΐφης, Νούχου, Ίσμα, Κάλβο, Ανδρέου, Αμπουρτζάνια.

Ενδεκάδα δευτέρου ημιχρόνου: Βέγκα, Λοϊζίδης, Οικονόμου, Χόλγκερσον, Χατζηπασχάλης, Αμπουρτζάνια (75’ Μαϊσουράτζε), Κωνσταντίνου, Μακρής, Αβραάμ, Μαραγκός, Νούχου.