Ντίλα Γκόρι-Ανόρθωση 0-1(pics&video)

Διπλό πήρε μέσα στη Γεωργία η Ανόρθωση, που κέρδισε τη Ντίλα Γκόρι με 1-0, με γκολ του Γιάννη Οκκά στο 69’.

Τα πρώτα 45λεπτα πέρασαν χωρίς να υπάρξει κάτι σημαντικό αφού δεν υπήρξαν πολλες φάσεις και αυτο λογου του αντιαθλητικού παιχνιδιου της ομαδας απο την Γεωργια..
Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε αρκετα καλα για την ομαδα μας στο 54’ ο Γκόγκουα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη για τράβηγμα στον Λαμπάν και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια, κάτι που βοηθησε την ομαδα να αναλάβει  πρωτοβουλία στο ματς και να φτάσει στο τέρμα 15 λεπτά αργότερα. Ο Οκκάς με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Σπαντατσιο έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα.
Μετα το γκολ του Οκκα η ομαδα προσπάθησε να δημιουργήσει και αλλες φασεις αλλα λιγο οι αλλαγες λιγο το σκληρό παιχνίδι των Γεωργιανων δεν βοηθησαν σε αυτο.

11αδα: Μπλάζιτς, Ίλιτς, Μποαβεντούρα, Ζόρζε, Κόλιν, Αλέξα, Λαμπάν (66′ Ρονκάτο), Σπαντάτσιο, Κάλβο (78′Οχαγιόν), Λαβόρδε, Οκκάς (74′Ρέζεκ).

Κίτρινες: Οκκάς, Κόλιν, Ίλιτς, Αλέξα, Ρονκάτο.