Απόλλωνας - ΑΝΟΡΘΩΣΗ φιλικό (ζωντανά)

Σε λιγο και ποιο συγκεκριμένα στις 20:00 τα λένε φιλικα ΑΝΟΡΘΩΣΗ και Απόλλωνας. Παρακολουθηστε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα.

ΚΛΙΚ ΓΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας

Τελος της αναμέτρησης η ομάδα μας εχασε με 1-0 απο τον Απολλωνα.

Κίτρινη κάρτα και στον Θεοδώρου.

Και αλλο δυνατο φάουλ στον Τζέισον, αντιδρά ξανα ο Αγγλοκύπριος και ο Μούσκος λεει να αντικατάσταθει ο Τζεισον.

Σκληρό φάουλ στον Τζέισον ο ιδιος ζητά τον λογο και ο Μούσκος δίνει την κίτρινη κάρτα στον πλαγιο αμυντικο της ομάδας μας.

Η ομαδα μας εξακολουθεί να ειναι καλύτερη του αντιπάλου της εχοντας καλή κυκλοφορία της μπάλας.

Σουτ Μαϊσουράντζε μπλοκάρει ο Βάλε

Μέσα ο Οικονόμου εξω ο Ντονούτσι.

Μέσα Θεοδώρου έξω Κάλβο.

Γκολ. 1-0 για την ομάδα του Απόλλωνα με κεφαλιά του Σανγκόι.

Μαζεμένες αλλαγές για την "Κυρία".

Μέσα Μάκος έξω Νούχου.

Μέσα Ανδρέου έξω Γιακοβένκο.

Μέσα Μακρής έξω Αβραάμ.

Αλλαγές για  την "Κυρία".

Καλύτερη στο ξεκίνημα της "επανάληψης" η Ανόρθωση.

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Αστυνομική κινητοποίηση υπήρξε στο ημίχρονο του αγώνα, αφού έξω απο το γήπεδο υπάρχουν οργανωμένοι οπαδοί του Απόλλωνα που διαμαρτύρονται για την κάρτα φιλάθλου.

Νεωτερη ενημερωση για τον τραυματισμο του Αμπουρχάνια. Διαβάστε εδώ...

Ημίχρονο στο Τσίρειο. 0-0 οι δύο ομάδες.

Χωρις να έχουμε ξεκάθαρη άποψη ο Ιακοβένκο διεκδίκησε δυο πέναλτι αλλα ο Μουσκος ειπε οχι ισάριθμες φορες.

Ο Αμπουρχάνια δέχθηκε ένα σκληρό φάουλ από τον Μεριέμ στο κέντρο του γηπέδου. Δέχθηκε την περίθαλψη απο των γιατρών και στην συνέχεια πέρασε εκτός, δίνοντας την θέση του στον Μαραγκό.

Βελτιώνεται η ΑΝΟΡΘΩΣΗ. Λίγο πριν το ημίχρονο αλλαγές για τις δυο ομάδες (Μεριέμ-Γκουγιόν και Αμπουρχάνια-Μαραγκός).

Time out για να δροσιστούν οι παίκτες

Η μπάλα πηγαίνει με βαθιές μπαλιές απο την μια περιοχή στην άλλη, κακιστο το παιχνιδι απο τακτικής πλευράς.

Διαιτητής του αγώνα ειναι και παλι ο Θωμάς Μούσκος μετα την φιλικη αναμέτρηση με την Αμαθους τωρα και με Απολλωνα.

Πατάει καλύτερα και είναι πιο επιθετικός ο Απόλλωνας στο πρώτο 20λεπτο.

Στο 14΄ σουτ Σανγκόι διώχνει σε κόρνερ ο Βέγκα

Στο 12΄ σουτ Κάλβο η μπάλα άουτ.

Στο 11' επίθεση διαρκείας από τον Απόλλωνα, σουτ του Παπουλή που κοντράρει και πάει κόρνερ.

Στο 10' ωραία μπαλιά του Βασιλείου και πλασέ του Γκιέ, έξω.

Οι οργανωμένοι οπαδοι και των δυο ομάδων ειαι εξω αποτο γηπεδο και φωνάζουν συνθηματα κατα του  Ιωνά Νικολάου.

Ο Γιαν Ρέζεκ χειροκροτήθηκε από το κόσμο της ομάδας και ανταπέδωσε.