ΦΟΥΤΣΑΛ: ΑΕΤΟΣ – ΑΝΟΡΘΩΣH 2-9 (φωτος&βιντεο)

Δελτιο τυπου τμηματος Φουτσαλ...

Η Ανόρθωση κέρδισε ψες στην Γαλάτα την ομάδα του ΑΕΤΟΥ με 2-9, η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο ξεκίνημα του αγώνα και πήρε κεφάλι στο σκορ με 0-2. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν μείωσαν σε 1-2. Αποτέλεσμα που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΑΕΤΟΣ ισοφάρισε αλλά το γκολ του ΑΕΤΟΥ αφύπνισε τους ποδοσφαιριστες μας και από εκεί και πέρα είχαν την υπεροχή του αγώνα. Σε 15 λεπτά κατάφεραν να πετύχουν 7 και να πάρουν την νίκη σε μια δύσκολη έδρα με σκορ 2-9.

Για την ομάδα μας σκόραρε 3 γκολ ο Κόκκινος ενώ 2 τέρματα πέτυχαν οι Τακότ και Μάρτινς ενώ από ένα τέρμα πέτυχαν οι Λακούφης και Χαρή.

Επόμενος αγώνας της ομάδα μας την Πέμπτη στο «ΚΙΤΙΟΝ» με την ΑΕΚ Λάρνακας περισσότερες λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες.

Ευχαριστούμε την ομάδα του ΑΕΤΟΥ για την φιλοξενία.