Οθέλλος - ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0-2 (βιντεο)

Άλλη μια νίκη για την Ανόρθωση, η τέταρτη συνεχόμενη στο Πρωτάθλημα με την ομάδα της Αμμοχώστου να συνεχίζει την ανοδική της πορεία.

Σε αγώνα που έγινε στο "Αντώνης Παπαδόπουλος" για τη 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος, η Ανόρθωση ως τυπικά φιλοξενούμενη, νίκησε με 2-0 τον Οθέλλο, ανεβαίνοντας στους 31 βαθμούς και αφήνοντας τον αντίπαλο της στους 14 βαθμούς και στη 10η θέση της βαθμολογίας.

Ο Ανδρέας Μακρής με το ένατο του γκολ στο Πρωτάθλημα άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 2-0 ο Ίσμαηλ Γκονζάλβε στο 90ο λεπτό.

Ο Γκονζάλβες σκόραρε στην πρώτη του παρουσία με τη φανέλα της Ανόρθωσης, εκμεταλλευόμενος πάσα του Εντέ.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Θωμάς Μούσκος.

11αδα: Καμίνσκι, Δημητρίου, Μάκος, Χόλγκερσον, Αβραάμ, Λαΐφης, Αμπουρτζάνια (70' Μαραγκός), Γκαρσία (82' Εντέ), Μακρής, Κάλβο, Γκονσάλβες (93' Αντρέου)

Κίτρινες: Αβραάμ, Μαραγκός