Ανορθωση vs Ερμης 4-3

Νίκη με 4-3 πέτυχε η ομάδα μας στο σημερινό φιλικό με τον Ερμή στο "Αντώνης Παπαδόπουλος".

Στο Α' ημίχρονο η ομάδα μας είχε πολύ καλή απόδοση σκοράροντας 4 τέρματα, έχοντας ένα δοκάρι με τον Κολαούτι και χάνοντας και άλλες ευκαιρίες για πιο ευρύ σκορ.

Στο 28' ο Φοφανά με υπέροχο σουτ μέσα από την περιοχή άνοξε το σκορ, στο 30' εκπληκτικό σουτ του Γκρικαλασβίλι και 2-0. Στο 38' ο Γκρικαλασβίλι έδωσε έξυπνη ασσίστ στον Κολαούτι ο οποίος με πλάσε ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 ενώ στο 40' ο Κολαούτι και πάλι με πλασέ αφού εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του Ερμή έκανε το 4-0. Στο 17' τραυματίστηκε και αποχώρησε ο Οκκάς.

Στο β' ημίχρονο ο Ερμής άλλαξε ολόκληρη την ενδεκάδα του και κατάφερε να μειώσει σε 4-3. Η ομάδα μας είχε ένα δοκάρι σε σουτ του Ανδρέου.

11αδα: Βαλβέρδε, Λοϊζιδη, Αβραάμ, Γκάλαμαζ, Ζόρζε(65'Μαραγκός), Αλέξα(65'Οχαγιόν), Φοφανά(65'Ανδρέου), Μάκος, Κολαούτι(65'Κάλβο), Γκρικαλασβίλι(80'Μακρής), Οκκάς(17' Σούσιαν)